Odličan nastup Dijagonala na kvalifikacionom turniru za kadetsko prvenstvo Crne Gore

Na kvalifikacionom turniru za plasman na Kadetsko prvenstvo Crne Gore za srednju regiju (Podgorica, Danilovgrad i Tuzi), koji je u nedjelju 10. aprila organizovao ŠSCG u saradni sa OŠ “Štampar Makarije”, šahovski klub Dijagonale nastupio je sa ubjedljivo najvećim brojem učesnika i osvojio najveći broj medalja!

Na takmičenju je igralo 55 polaznika šahovske skole Dijagonale i osvojilo 12 medalja uz pet takmičara na diobi 3-5 mjesto (Nađa Zloković, Koča Radović, Uroš Blečić, Bogdan Sredanović i Milan Vetnić)

Neko od prva tri mjesta i medalju u konkurenciji djece 8-18 godina osvojili su : Anica Mrdak, Neda Mrdak, Jana Mrdak, Jana Katnić, Selena Zindović, Rastko Šarić, Stefan Pejović, Nikola Avedisović, Vuk Vučinić, Haris Muhotić, Luka Drašler i Ljubisav Raonić!

Većina takmičara iz naše šahovske škole plasirala se na finalni turnir koji ce se održati na Cetinju krajem aprila.