Dijagonale uspješno nastupile na prvenstvu Crne Gore za mlade

( Cetinje , 18 – 22 maj 2018. )

Na 24. Prvenstvu Crne Gore za mlade šahiste održanom na Cetinju od 18 do 22 maja , šahovski klub Dijagonale nastupio je sa 14 takmičara mladje starosne dobi koji su nastavili tradiciju odličnih nastupa svojih prethodnika na državnim prvenstvima .

Njih šestoro je osvojilo prva mjesta (tri zlatne, jednu srebrnu i dvije bronzane) a blizu medalje su do poslednjeg kola bila još dva naša takmičara (Milunović i Dragićević).

Prvo mjesto u kokurenciji do 8 godina ubjedljivo je osvojio Viktor Kaludjerović pobijedivši sve svoje protivnike.
Luka Drašler je bio prvi u kategoriji dječaka do 10 godina.

Prvo mjesto u konkurenciji djevojčica do 12 godina sa svim pobjedama zauzela je Milena Mosurović pobijediši i klupsku drugaricu višestruku prvakinju države Janu Katnić koja se morala zadovoljiti drugim mjestom.

Selena Zindović je odigrala odlično protiv glavnih konkurentkinja a onda je grubim previdom sa dva pješaka više i odličnom pozicijom previdjela mat i pokvarila vjerovatnu pobjedu na turniru. Na kraju je zauzela treće mjesto i bronzanu medalju u grupi 12-14 godina.

Neda Dragišić je ponovila prošlogodišnji plasman i zauzela treće mjesto u kategoriji djevojčica do 10 godina.